Konferencija BiZzZ 2014 Antalieptėje 2014-10-03
Konferencija buvo orientuota jaunimui (nors galėjo dalyvauti ir vyresniojo amžiaus žmonės). Tuo ir pasinaudojo šių eilučių autorius- nupėdino į Arūno Svitojaus moderuojamą seminarą (darbo grupę- XXI amžius kaimo, miestelio bendruomenėje), kuris vyko rugpjūčio 23 d. nuo 11 val.  apvalioje palapinėje.
Malonu konstatuoti, kad seminare buvo įdomu, vyko gyva diskusija.
Faktiškai diskusija pakrypo į verslumo ugdymą bendruomenėse.
Kaimo bendruomenėse verslumo ugdymas, darbo vietų kūrimas yra ypatingai reikalingi dalykai.
Šių eilučių autorius atkreipė dalyvių dėmesį į ankstesniųjų vyriausybių klaidas, padarytas pačioje atgautos nepriklausomybės pradžioje (1991-1995 metais ir vėliau). Buvo neapgalvotai greitai sunaikinti kolūkiai, jų techninė bazė, pastatai ir pan. Reikia pripažinti, kad sovietiniais laikais kaimuose buvo pakankamai darbo vietų.
Todėl dabar yra susidariusi paradoksali situacija,-
sugriovėme egzistavusias darbo vietas, o dabar ieškome būdų, kaip jas kurti iš naujo.

Moderatorius A.Svitojus nurodė pavyzdį, kai buvo finansinėmis išmokomis skatinami vyresniojo amžiaus ūkininkai atsisakyti ūkininkavimo veiklos.

Moderatorius yra labai energingas žmogus, dalyvauja eilėje projektų ir programų, turi daugybę visuomeninių įsipareigojimų. Visus juos sunku ir išvardinti. Paminėsiu tik porą, įstrigusius atmintyje. A.Svitojus yra Lietuvos dvarų asociacijos prezidentas, "Heifer" programos Lietuvoje direktorius.

Atpasakoti visą seminaro eigą būtų gana sudėtinga ir užimtų daug laiko. Apibendrintai tik paminėsiu, kad moderatorius kreipė dalyvių dėmesį į programas, remiamas įvairių fondų, į kur tikslinga būtų bendruomenėms rašyti paraiškas (siekiant gauti finansavimą savo idėjoms įgyvendinti).

Plačiau apie konferenciją, užfiksuotus jos momentus, galima rasti internete:

https://www.facebook.com/socialinioverslokonferencija

Jonas Gediminas Punys, tinklalapio administratorius

Dokumentai:
Programe_le__bizzzzzz.jpg

Antalieptė 2010